Indywidualne plany żywieniowe

planyPlany żywieniowe dla każdego pacjenta są układane indywidualnie. Powstają one na podstawie wywiadu żywieniowego i uwzględniają preferencje oraz upodobania kulinarne pacjenta, dzięki czemu każdy posiłek jest w pełni dopasowany do jego potrzeb. Diety zbilansowane są pod kątem zapotrzebowania energetycznego, jak również zapotrzebowania na białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne.

Diety w kolejnych etapach kuracji zawierają szczegółowe przepisy oraz sposób przygotowania potraw. Posiłki są proste i szybkie w przygotowaniu, stworzone z łatwo dostępnych na rynku składników. Dieta w jak największym stopniu jest dopasowywana do trybu życia pacjenta, rodzaju jego pracy, aktywności fizycznej. Dzięki temu cała kuracja przynosi oczekiwane rezultaty. Zdrowe tempo chudnięcia to utrata ok. 0,5-1 kg na tydzień. Jadłospis układany jest na okres 14 dni.

W związku z tym, że plan żywieniowy jest układany indywidualnie, trzeba na niego poczekać kilka dni od wizyty. Jest on wysyłany do pacjenta drogą elektroniczną, natomiast jeśli pacjent nie posiada adresu mailowego, wówczas dieta jest drukowana i wysyłana listownie.

Zobacz również