Jak wygląda pierwsza wizyta

wizytaJAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WIZYTY
Na pierwszą wizytę warto przynieść ze sobą aktualne wyniki badań (nie starsze niż 6-miesięczne): morfologia, poziom cukru (glukoza), kwas moczowy, hormon tarczycowy TSH oraz lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol z podziałem na frakcje i trójglicerydy). Wszystkie powyższe wyniki są wynikami z krwi (można je wykonać za jednym wkłuciem). W przypadku przewlekłych chorób po konsultacji z pacjentem dietetyk zleci wykonanie konkretnych badań.

Jeżeli pobierane są jakiekolwiek leki, preparaty, witaminy, suplementy lub wszelkiego rodzaju odżywki (zwłaszcza u osób uprawiających sport) warto zabrać na wizytę opakowania tych produktów lub spisać ich nazwy.

Osoby niepełnoletnie chcąc podjąć kurację odchudzającą, na wizytę muszą zgłosić się z rodzicem lub prawnym opiekunem.

JAK WYGLĄDA PIERWSZA WIZYTA
Pierwsza wizyta trwa około 1 godziny. W tym czasie podczas wywiadu zdrowotnego i żywieniowego dietetyk stara się jak najlepiej poznać dotychczasowy stan zdrowia, sposób odżywiania, a także nawyki żywieniowe pacjenta. Wykonywany jest ponadto pomiar składu ciała za pomocą bioimpedancji, aby ocenić ilość tkanki tłuszczowej i wody zgromadzonej w organizmie, a także masę mięśniową oraz masę ciała. Dietetyk analizuje dotychczasowy sposób odżywiania ze wskazaniem niedoborów pokarmowych i złych nawyków żywieniowych wpływających niekorzystnie na zdrowie. Ważenie odbywa się w bieliźnie lub dodatkowo w lekkiej koszulce na bose stopy.

PIERWSZA WIZYTA - PIERWSZY ETAP KURACJI
Pierwsza wizyta jest pierwszym etapem kuracji odchudzającej. Na tym etapie dietetyk wyznacza pory posiłków, biorąc po uwagę rozkład dnia pacjenta. Dobiera również odpowiednie produkty żywieniowe ze wskazaniem tych polecanych jak i tych, których pacjent nie powinien używać. Produkty stosowane w dietach to produkty ogólnie dostępne - w każdym markecie czy osiedlowym sklepie. Dieta otrzymana po pierwszej wizycie to dieta trwająca ok. 2-3 tygodni, a przy następnych wizytach jest modyfikowana - dostosowana do tempa chudnięcia a więc układana indywidualnie.

Zobacz również