Kolejne wizyty oraz przebieg kuracji

kolejneWIZYTY KONTROLNE
Kolejne wizyty kontrolne to drugi etap kuracji odchudzającej. Najczęściej takie wizyty odbywają się co 2-3 tygodnie. Podczas takich wizyt dietetyk ocenia zachodzące zmiany w organizmie oraz ocenia pierwsze efekty. Przeprowadzane są również pomiary składu ciała. Wizyty kontrolne pozwalają dietetykowi odpowiednio prowadzić proces odchudzania, oraz dokonać odpowiednich modyfikacji diety w odpowiednim czasie.

Po pierwszych 2-3 tygodniach kuracji, podczas których pacjent opanował podstawowe zasady prowadzenia zdrowej diety i nawyki żywieniowe, dietetyk przygotowuje jadłospisy dostosowane do tempa chudnięcia.

Długość całej kuracji zależy od kilku czynników - m.in. wagi początkowej, płci, ilości kilogramów, które pacjent chce wyredukować. Dużo zależy również od tego, jak pacjent będzie realizował założenia i wytyczne otrzymane od dietetyka.

STABILIZACJA
Po osiągnięciu satysfakcjonującej wagi pacjent przechodzi do etapu stabilizacji. Trwa ona około 2-3 miesiące a wizyty odbywają się raz w miesiącu. Stabilizacja polega na stopniowym zwiększeniu kalorii w diecie i wprowadzaniu produktów, które w czasie redukcji kilogramów były odstawione. Podczas stabilizacji są one wprowadzane w odpowiednich ilościach i w odpowiednim odstępie czasu - tak, żeby waga ustabilizowała się. Trzeba jednak pamiętać, że pewne nawyki żywieniowe pozostaną obecne na zawsze w sposobie żywienia pacjenta.

Zobacz również