Kalkulator BMI

BMI (ang.Body Mass Index) to wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu. Obecnie jest najpopularniejszym wskaźnikiem na świecie, określającym niedowagę, prawidłową wagę, nadwagę i otyłość u osób dorosłych. BMI nie dotyczy dzieci, sportowców, kobiet w ciąży i karmiących.

 

Masz niedowagę. Dla Twojego organizmu lepiej byłoby gdybyś przytył/a. Nie oznacza to, że możesz jeść wszystko bez końca - pamiętaj, żeby odżywiać się zdrowo i dostarczyć Twojemu organizmowi odpowiednią dawkę energii, witamin i składników mineralnych.

Brawo, masz idealną wagę. Jeśli mimo to, chcesz sprawdzić czy odżywiasz się prawidłowo, skontaktuj się z dietetykiem.

Masz nadwagę. Twoja waga nieznacznie przewyższa Twoją wagę idealną. Nie jest to powód do paniki, aczkolwiek może być sygnałem ostrzegawczym. Zacznij odżywiać się zdrowo a zobaczysz że zniwelujesz zbędne kilogramy. Skontaktuj się z dietetykiem a dowiesz się jak to zrobić. Nie zapominaj też o umiarkowanej aktywności fizycznej.

Otyłość I stopnia. Twoja obecna waga dosyć poważnie przewyższa Twoją wagę idealną. Czas zacząć myśleć o tym co jesz. Wybieraj zdrowe produkty i nie zapomnij o aktywności fizycznej. Skontaktuj się z dietetykiem a ułoży dla Ciebie dietę dostosowaną do Twoich potrzeb, tak, by utrata kilogramów nastąpiła w zdrowym tempie. Jeśli nic z tym nie zrobisz, ryzykujesz wystąpieniem wielu chorób dieto zależnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia.

Otyłość II stopnia. Twoja waga jest zdecydowanie za duża. Zadbaj o siebie. Zadbaj o swoje zdrowie. Skontaktuj się z dietetykiem. On wskaże ci odpowiedni sposób. Zadbaj o zdrowy sposób odchudzania

Otyłość kliniczna. Masz poważny problem ze swoją wagą. Nie czekaj! Musisz zredukować kilogramy. Nie odchudzaj się na własna rękę. Najlepiej zrobić to pod okiem specjalisty, który ułoży plan żywieniowy odpowiedni dla Twoich potrzeb z uwzględnieniem Twoich preferencji żywieniowych. Jeśli nic z tym nie zrobisz, ryzykujesz wystąpieniem wielu chorób dietozależnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia. Walcz o swoje zdrowie

Prezentowane wyniki kalkulatorów, w tym kalkulatora BMI, pełnią rolę wyłącznie informacyjną i służą wyłącznie ogólnemu zorientowaniu się Użytkownika w zakresie obliczenia wartości, których dotyczą. Beauty Siluet nie ponosi odpowiedzialności za treść wyników oraz za skutki korzystania przez użytkowników z wyników kalkulatora BMI. 

Zobacz również